ΑΓΙΑΣΜΟΣ

Το ΓΕΛ Λεπτοκαρυάς ανακοινώνει ότι τη Δευτέρα 11-9-2023 θα υποδεχθεί τους μαθητές του για τον αγιασμό και την παράδοση των βιβλίων. Τα λεωφορεία που θα μεταφέρουν τους μαθητές από τα χωριά θα περάσουν από αυτά ως εξής:

Πλαταμώνας: 7:30
Ν.Πόροι: 7:30
Ν. Παντελεήμονας: 7:40
Σκοτίνα: 7:50

Την ίδια μέρα οι μαθητές θα ενταχθούν σε τμήματα γενικής παιδείας ώστε να γίνει η παράδοση των βιβλίων. Παρακαλούνται όλοι οι μαθητές να προσέλθουν με την τσάντα τους για τη μεταφορά των βιβλίων, δεδομένου ότι το σχολείο δεν θα παραχωρήσει πλαστικές σακούλες. Όλοι οι μαθητές θα πρέπει να βρίσκονται στο χώρο του σχολείου στις 8:10. Ο αγιασμός θα γίνει στις 8:30 σύμφωνα με το πρόγραμμα που έχει εκδώσει η Ιερά αρχιεπισκοπή Κίτρους και Κατερίνης. Οι μαθητές που μετακινούνται θα αποχωρήσουν από το σχολείο με τα λεωφορεία στις 11:00.

Ο Διευθυντής και οι εκπαιδευτικοί του ΓΕΛ Λεπτοκαρυάς εύχονται σε όλους τους μαθητές καλή σχολική χρονιά με καλή υγεία για όλους, καλή πρόοδο στα μαθήματά τους και άριστη συνεργασία με όλους τους εμπλεκόμενους φορείς.